Vojta a Majka CETLOVI
Vojta a Majka CETLOVI

Společnost Vojtěch Cetl vznikla v roce 1999 jako interimová aktivita jednoho člověka. Přes různé pozice v rámci jednoho chemického koncernu se k mé aktivitě přidala v roce 2004 moje manželka. Chemický koncern přinášel mnoho nových zkušeností a poznatků, které nás posunuly dopředu.

V roce 2014 jsme přijali naši poslední interimovou aktivitu, která nás zavedla k přípravě produkce dětských hraček na území České republiky. Po čtyřech letech jsme se rozhodli, z několika osobních i objektivně zásadních důvodů vydat se vlastní cestou.

Nezavrhli jsme žádné naše historické aktivity, naopak se k nim v mnoha případech vracíme a těžíme ze zkušeností. Pořád tu zůstala myšlenka pomoci firmám a lidem, kteří to krátkodobě potřebují. Většinou jde o business, proto pokračuje SOlution For BUsiness - www.SOFBU.cz

Naše dnešní aktivity lze rozdělit do několika směrů.

První z nich je příprava a následná realizace her pro děti a dospělé. Nejde však o hry jen tak ledajaké. Snažíme se vymyslet, připravit a uvést do života hry, které děti nejen baví, ale zároveň je naučí spoustu důležitých věcí. Mezi naši první hru, tedy vlastně hlavolam patří určitě hlavolam života, dále potom hra Směna, která učí děti, že v životě není nic zadarmo a nyní pracujeme na několika dalších hrách a hlavolamech, které představíme v roce 2019. Tak to jsme zkrátka my - www.CETLOVI.cz


Druhým směrem, kterému se věnujeme, je samotná výroba a distribuce našich výrobků i výrobků od jiných výrobců.

Vše, co vyrábíme, vychází z několika podmínek. Produkt musí být pro co nejširší věkovou skladbu, dnes vyrábíme věci pro děti již od narození, které jsou stejně tak velmi oblíbené i u rodičů i prarodičů. Výrobek by měl být vyroben z příjemné měkké hmoty. Upřednostňujeme vlastní upravenou pěnovou hmotu, která poskytuje bezpečí i radost všem.

Výrobky, které přinášíme na trh předvádíme a ukazujeme ji přímo spotřebitelům, což zajišťuje jejich dobrou znalost. Lidé si ihned hrají, což je nenahraditelné pro oblibu našich her. Dále vzděláváme pedagogy a učíme je naše výrobky používat v co nejširší škále možností, proto se s našimi výrobky velmi často potkáte ve školských, ale i mimo školských zařízeních, jako jsou dětská centra a skupiny, mateřské a základní školy, družiny, a také střediska volného času (DDM).

Společně s lektory přednášíme v rámci vzdělávání nejen pedagogů. Pro tyto účely používáme partnerské výrobky, které vybíráme právě s důrazem na edukaci, zábavu a věkový rozsah využití. To celé děláme pro děti, a tak vznikla myšlenka – www.DELAMETOPRODETI.cz


Třetí směr nám přinesl život. Na setkání lidí sdružených v organizaci ROSKA PLZEŇ jsme se potkali s lidmi, které zastihla v minulosti, mnohdy nedávné, diagnostika roztroušené sklerózy, infarkty, mozkové příhody nebo je jen tělo zradilo. Někteří se pohybovali sami, někteří s pomocí doprovodu, jiní s pomocí kompenzačních pomůcek. Začali jsme s nimi trénovat práci s horními končetinami, práci prstů, koordinaci a další činnosti. Hráli jsme vybrané deskové hry a používali pomůcky právě ze speciálně upravené a profilované pěny.

Výsledkem byla jejich radost, postupné zlepšování, a hlavně zájem a snaha s pomocí těchto postupů na sobě pracovat. Právě po tomto zážitku jsme se rozhodli, že uvedeme do života pomůcky, které mohou právě těmto lidem pomoc.

Myšlenka přinesla prvních 5 výrobků připravených právě pro tyto potřeby. Žádná z nich není dětskou hračkou, která může u některých lidí vést k psychické destrukci, protože jim sice občas a částečně nefunguje tělo, ale mysl mají bystrou. Ano i zde používáme některé prvky her, ale vždy dobře zvažujeme jejich dopady. Dnes připravujeme spolupráci s ergoterapeuty nejen z univerzity, ale i z praktických center rehabilitací, právě proto, abychom znali reakce pacientů, ale především byli s nimi a mohli se od nich učit stejně, jako se oni učí od nás. Tak to je naše/vaše www.ERTEPO.com

Postupně pro Vás vytváříme internetové stránky. Abyste je nemuseli všechny hledat a znát, udělali jsme Vám jednoduché puzzle na www.tovoma.com.

Vydejte se cestou, která je pro Vás právě teď ta důležitá.

www.cetlovi.cz

www.ertepo.com

www.delametoprodeti.cz

www.sofbu.cz

Nejsou zatím všechny v běhu, ale pracujeme na nich usilovně. Prosíme, mějte s námi strpení, jsme prostě jen lidé jako vy.

Vojta a Majka Cetlovi